abuse Правовласникам-(Abuse) Топ
MENU
Популярні в Освіта
Ми в ВК
Допоможіть іншим користувачам обрати файл. Оцінюйте, діліться пишіть комментарі ваша думка важлива!
Головна » Файли » Освіта » Реферати

Скачати Реферат на тему "Життєвий і творчий шлях Франца Кафки"

Реферат на тему "Життєвий і творчий шлях Франца Кафки"
Скачати
Рейтинг:
0.0
Поділитися:

Твори Франца Кафки розглядають як пев ний «код» відносин людей, як певну «модель» життя, сконструйовану з полівалентних сим волів, що є дійсною для всіх форм і видів соціального буття, а його самого — як «співця відчуження», міфотворця, який назавжди закріпив створені власною уявою вічні риси нашого світу.

В. Набоков

Народився Франц Кафка 1883 року в Празі, що входила тоді до складу Австро-Угорської імперії. Він мовби поєднав у собі дві сімейні лінії: з одного боку, родина батька, якому були прита­манні, за словами письменника, «сила, здоров'я, самовдоволен­ня, почуття переваги над усіма, завзятість, дотепність, знання людей»; з другого боку — материнська лінія роду Льові, з таки­ми його якостями, як «завзятість, чутливість, почуття справедливості».

Для представників роду Кафки властивим був велетенський зріст, проте письменник соромився свого зросту і здавався собі незграбним. Окрім того, в глибині душі він завжди страждав від непевного соціального статусу, від якого, до речі, потерпали всі євреї в католицькій Празі (батька письменника, як і інших євреїв, що говорили німецькою мовою, місцеве населення ототожнюва­ло з гнобителями незалежної Чехії).

Батько Франца, дрібний торговець з південної Богемії, завдя­ки своїм зусиллям домігся успіху і розбагатів. Цей успіх зробив його людиною самовпевненою, на здатною збагнути чутливу і вразливу душу сина. Страхітливий світ тиранів і жертв, що репрезентує творчість Кафки, значною мірою пов'язаний зі спо­гадами письменника про його дитинство, про взаємини з бать­ком, який часто бував жорстоким і несправедливим до нього і двох сестер.

У цьому контексті слід згадати «балконний» епізод. Одного разу вночі маленький Франц попросив принести йому пити. Бать­ко прийшов, витяг його з ліжка, повів зодягненого в нічну со­рочку на дерев'яний балкон, що виходив у двір, і залишив там, замкнувши за ним двері.

Дітей постійно залякували, їм весь час погрожували, але за брутальністю й абсурдною педагогікою батька Кафка відчував іншу реальність. «За своєю сутністю ти добра і м'яка людина , — напише він пізніше, — але не кожна дитина здатна терп­ляче і без страху в душі дошукуватися прихованої доброти...»

 

    <------------------------------ повну версію можна викачати із сервера---------------------------->

 


Реферат на тему "Життєвий і творчий шлях Франца Кафки" скачати безкоштовно у форматі docx
Скачати (34.8Kb)

Реферат на тему "Життєвий і творчий шлях Франца Кафки"
Загальний розмір:
Загальні дані: Додано:02.01.2017, Переглядів:374, Категорія:Реферати
Скачали: 20 раз
Схожі Реферати:
Рекомендуєм:
Комментарі до файлу скачати docx Реферат на тему "Життєвий і творчий шлях Франца Кафки" повна версія безкоштовно
avatar
Пошук
Категорії
Навігація

Замовити файл(безкоштовно)

Топ

Написати нам/Авторські права/Мобільна версія

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0