abuse Правовласникам-(Abuse) Топ
MENU
Популярні в Освіта
Ми в ВК
Шановний користувач рекомендуємо вам Зареєструватись! Користувачі сайту не бачуть реклами
Головна » Файли » Освіта » Презентації

Скачати Презентація на тему "Транспорт України"

Презентація на тему "Транспорт України"
Скачати
Рейтинг:
0.0
Поділитися:

Транспорт — одна з найважливіших галузей матеріального виробництва, яка забезпечує виробничі і невиробничі потреби господарства і населення країни в усіх видах перевезення. Без транспорту не було б територіального поділу праці. Тільки він може забезпечити обмін товарами між окремими територіями, тобто внутрішні і зовнішні економічні зв'язки.
За призначенням розрізняють транспорт загального користування, внутрішньовиробничий, особистого користування та спеціальний. Транспорт загального користування перевозить пасажирів, готову продукцію, сировину та напівфабрикати з місць виробництва до пунктів споживання або дальшого перероблення. Внутрішньовиробничий транспорт є складовою частиною промислового транспорту (заводського, виробничого, портового).

В Україні функціонує розгалужена мережа всіх видів транспорту: залізничний, автомобільний (наземні), морський, річковий, озерний (водні), повітряний, трубопровідний. Усі вони тісно пов'язані між собою і взаємно доповнюють один одного. Провідну роль у вантажообороті посідає трубопровідний транспорт. Друге місце — залізничний.
Територіальне поєднання різних видів транспорту, які, взаємодіючи, найповніше задовольняють потреби виробництва і населення у перевезеннях, становлять транспортну систему країни. Важливим елементом цієї системи є транспортний вузол — комплекс транспортних споруд у пункті, де сходяться, перетинаються або розгалужуються не менш як три лінії одного або двох видів магістрального транспорту. Транспортні вузли, що здебільшого розміщені в населених пунктах, здійснюють перевалки вантажів. Тому в таких пунктах найдоцільніше розміщувати господарські об'єкти, оскільки транспортні витрати тут будуть найменшими.
Транспорт України забезпечує не лише власні потреби у перевезеннях вантажів і пасажирів, ай транзитні, оскільки наша країна має вигідне економіко-географічне і геополітичне положення. Транзитні перевезення — важливе джерело поповнення валютних надходжень держави.
У перспективі розвитку транспорту — створення так званих транспортних коридорів — поліпшених залізничних і автомобільних шляхів високої провізної здатності і належного обслуговування.
Виділяють ще так званий електронний транспорт, що транспортує інформацію через підключення місцевої комп'ютерної мережі до міжнародної системи "Інтернет".

Залізничний транспорт здійснює перевезення вантажів і пасажирів по рейкових шляхах. Йому належить перше місце в перевезенні пасажирів (пасажирообороті) і друге (після трубопровідного) — в перевезенні вантажів (вантажообороті).
Залізничний транспорт — велике багатогалузеве господарство. Його формують залізничні колії, залізничні станції, підприємства з обслуговування залізничних колій, локомотивів, вагонів тощо.
Довжина залізничних колій загального користування в Україні становить 22,7 тис. кілометрів, що дорівнює 37 км на 1000 км кв її території. Сучасна конфігурація залізничної мережі в основному сформувалася ще на початку XX ст. Першу в Україні залізничну лінію Львів — Перемишль було прокладено в 1861 р. У 1865 р. стала до ладу залізниця Одеса — Балта, яку згодом продовжили до Києва.
Будівництво нових залізниць і реконструкція діючих зосереджувалося на напрямах Донбас — Москва, Донбас – Криворіжжя, Київ — Львів — Чоп та деяких інших. Великі перевезення донецького вугілля на північ до Російської Федерації вимагали поліпшення транспорту. Ще в 1937 р. було завершено спорудження і реконструкцію лінії Донбас — Москва загальною протяжністю майже 1200 км. Збудовано нову лінію Херсон — Харків.
Найбільш розвинутий залізничний транспорт у Донбасі та Придніпров'ї, а також у західній частині держави. Висока густота залізничних колій сформувалася тут історично і зумовлена різними причинами: в Донбасі та Придніпров'ї — необхідністю транспортного обслуговування добре розвинутого виробництва, на заході — прикордонним її положенням і спорудженням у зв'язку з цим густої мережі залізничних колій стратегічного призначення. Так, густота залізничних колій в Донецькій області становить 62 км на 1000 км кв, Львівській — 60 км, Чернівецькій і Закарпатській областях — понад 50 км на 1000 км кв.
Найінтенсивніші залізничні перевезення здійснюються між Донбасом і Придніпров'ям. На захід транспортуються донецький кокс, на схід — криворізька залізна руда і нікопольський марганець.
Важливим в Україні є південний напрям, інтенсивні вантажо- і пасажиропотоки якого пов'язані з перевезенням імпортно-експортних вантажів як у чорноморські порти, так і в зворотному напрямі, а також пасажирів, які їдуть на відпочинок і лікування на курорти Криму, Причорномор'я та Приазов'я.
Інтенсивні залізничні перевезення здійснюються лініями Київ — Харків, Київ — Львів — Чоп, Київ — Одеса, Дебальцеве — Синельникове — Дніпропетровськ — Кривий Ріг, Маріуполь — Донецьк — Харків — Курськ — Москва та ін.
В Україні функціонують великі залізничні вузли — поселення, де сходяться чи перетинаються залізничні колії зі значним обсягом перевезень і транспортного обслуговування. Найбільшими залізничними вузлами є Харків, Лозова, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Ясинувата, Дебальцеве, Волноваха, Бахмач, Київ, Коростень, Жмеринка, Одеса, Ковель, Львів.
Поглибилися взаємозв'язки залізничного й інших видів транспорту. Залізничний і річковий транспорт взаємодіють у багатьох дніпровських портах — Києві, Черкасах, Дніпропетровську, Херсоні.
У 60-х роках XX ст. розпочалося переведення залізничного транспорту на більш прогресивні види тяги — електровозну і тепловозну. З 1957 р. випуск паровозів в Україні припинився. Довжина електрифікованих залізниць становить близько третини експлуатаційної довжини всіх залізниць. Найважливішими електрифікованими стали колії Київ — Львів — Стрий — Чоп, Ясинувата — П'ятихатки, Миронівка — Фастів. Близько двох третин залізничних магістралей працюють на тепловозній тязі.
В Україні функціонує шість регіональних залізниць: Донецька (управління в Донецьку), Південно-Західна (Київ), Придніпровська (Дніпропетровськ), Південна (Харків), Одеська (Одеса), Львівська (Львів). Вони створені для територіального управління ще в період входження України в СРСР і досі зберігають старі назви, як бачились вони з Москви, а не з Києва.
Перше місце у перевезенні вантажів залізничним транспортом займають будівельні матеріали. Потім ідуть кам'яне вугілля і кокс, залізна руда, чавун, сталь, прокат, нафта і нафтопродукти. Ці вантажі становлять близько 75% залізничних перевезень. Значний відсоток перевезень припадає на зерно та продукти його переробки, мінеральні добрива, ліс. Такий будівельний матеріал, як пісок, перевозять переважно з півночі на південь. Кам'яне вугілля везуть з Донбасу в Придніпров'я та в інші регіони країни. Метал транспортують з місць його виробництва (Донбас, Придніпров'я) на машинобудівні підприємства всієї країни.
Середня дальність перевезення 1 т вантажу на залізничному транспорті — близько 55 км.
Крім залізничного транспорту загального користування, в Україні функціонує потужний залізничний транспорт підприємств і організацій. Він відіграє хоча й допоміжну, але дуже важливу роль у сфері самого виробництва. Загальна довжина таких залізниць - 28 тис. кілометрів, тобто перевищує довжину залізничних ліній загального користування. Рівень оснащеності цих залізниць нижчий.

Перевезення вантажів і пасажирів здійснюється також водним транспортом — морським і річковим. На ці види транспорту припадає 9% загального вантажообороту України.
Морський транспорт. Україна — морська держава. її морський флот забезпечує 8% вантажообороту країни. У структурі загального вантажообороту сучасний морський транспорт посідає третє місце після трубопровідного і залізничного.
Уже в IV-VI ст. на Чорному морі здійснювалося судноплавство. За часів Київської Русі налагодилися досить стабільні морські сполучення з Візантією.
Після перемоги над Туреччиною у 80-х роках XVIII ст. і включення до складу Російської імперії Північного Причорномор'я і Приазов'я виникають порти — Херсон (1778 p.), Севастополь (1788 p.), Одеса (1794 р.). У Миколаєві та Севастополі створено суднобудівні заводи.
Чорне та Азовське моря майже не замерзають і сполучаються з Середземним морем через протоку Босфор, Мармурове море і протоку Дарданелли. Загальна довжина морської берегової лінії України становить близько 2000 км. У зручних бухтах і пониззях судноплавних річок виникли великі порти. В Україні створено три територіальні органи управління морським транспортом — пароплавства: Азовське, Чорноморське і Українсько Дунайське. В їх системі знаходиться 18 морських портів, найбільшими з яких є Одеса, Іллічівськ, Южний, Херсон, Миколаїв, Ізмаїл, Маріуполь, Керч, Білгород-Дністровський. На Одеську область припадає майже 80% переробки всіх вантажів морського транспорту України.
Морський порт — приморський населений пункт з комплексом споруд, призначених для вантаження і розвантаження морських суден, постачання їх паливом, для ремонту та інших послуг. Морські порти взаємодіють з сухопутним і річковим видами транспорту. Через порти Чорного й Азовського морів здійснюються зовнішньоекономічні зв'язки. Основними вантажами морського транспорту в перевезенні між портами України є мінеральні будівельні матеріали, вугілля, метали, машини, цукор, хімічні продукти тощо. У закордонних перевезеннях переважають руди, метал, устаткування і обладнання тощо.
З 1978 р. функціонує одна з найбільших у світі поромна переправа між Іллічівськом і болгарським портом Варна протяжністю 435 км. Для поліпшення зв'язків України з Північним Кавказом споруджено залізнично-поромну переправу через Керченську протоку. Введено в дію також переправу між Одесою і Грузією (м. Поті).
Незважаючи на давню історію морського транспорту в світі, в Україні сучасні його види почали створюватися лише в повоєнний період. Докорінно змінилася структура вантажообороту. У середині 90-х років в Україні налічувалося 649 торговельних суден, вантажопідйомність яких була майже такою, як вантажопідйомність усього торговельного флоту Франції. З того часу сумарна вантажопідйомність українського торговельного флоту знизилась майже у 10 разів.


Презентація на тему "Транспорт України" скачати безкоштовно у форматі ppt
Скачати (2мб)

Презентація на тему "Транспорт України"
Загальний розмір: 2мб
Загальні дані: Додано:20.01.2016, Переглядів:1465, Категорія:Презентації
Скачали: 263 раз
Схожі Презентації:
Рекомендуєм:
Комментарі до файлу скачати ppt Презентація на тему "Транспорт України" повна версія безкоштовно
avatar
Пошук
Категорії
Навігація

Замовити файл(безкоштовно)

Топ

Написати нам/Авторські права/Мобільна версія

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0