abuse Правовласникам-(Abuse) Топ
MENU
Популярні в Освіта
Ми в ВК
Шановний користувач рекомендуємо вам Зареєструватись! Користувачі сайту не бачуть реклами
Головна » Файли » Освіта » Презентації

Скачати Харчові добавки нова презентація

Харчові добавки нова презентація
Скачати
Рейтинг:
4.7
Поділитися:

За останні десятиліття в наше життя лавиною увірвалися пластикові матеріали, синтетичний одяг, ціла низка штучних миючих, косметичних та лікувальних засобів.

Ці зміни стосуються також продуктів харчування. Більшість з них містить цілу низку штучно синтезованих сполук - Е-добавок.

Харчові добавки — простий та дешевий спосіб надати продукту привабливий вигляд і колір, посилити смак, а також продовжити тармін зберігання.

Раніше назви цих хімічних речовин писали на етикетках продуктів повністю, але вони займали так багато місця, що в 1953 році в Європі, було вирішено змінити повні назви цих речовин буквою Е (від Europe) з цифровими кодами, ідентифікованими згідно Міжнародної системи класифікації (INS).

Згідно цієї системи харчові добавки діляться на групи за принципом дії:

Е100 - Е182 Барвники - для забарвлення продуктів.

Е200 - Е299 Консерванти - збільшують термін зберігання харчових продуктів шляхом захисту їх від мікробного псування.

Е300 - Е399 Антиокислювачі - збільшують термін зберігання харчових продуктів шляхом захисту їх від псування, викликаного окисленням, наприклад, прогірклість жирів та зміна кольору. В одному харчовому продукті може використовуватися тільки один антиоксидант.

Е400 - Е499 Стабілізатори - зберігають потрібну консистенцію продукту. Загущувачі - підвищують в'язкість продукту.

Е500 - Е599 Емульгатори - сприяють створенню або збереженню гомогенної суміші двох або більш незмішуваних фаз у продуктах (наприклад, рослинної олії і води).

Е600 - Е699 Посилювачі смаку та аромату.

Е700 - Е899 Зарезервовані номери.

E900 - E999 Підсолоджувачі (надають солодкого смаку харчовим продуктам, застосовуються у виробництві низькокалорійних, дієтичних харчових продуктів), розрихлювачі, піногасники (попереджають або знижують утворення піни).

Більшість харчових добавок – штучно створені речовини, чужерідні для нашого організму – тому багато з них є токсичними і шкідливими для здоров’я.

Секрет нашого здоров‘я якраз і полягає в тому, аби НЕ купувати і НЕ споживати продуктів, що містять шкідливі барвники, ароматизатори, консерванти та такі загадкові коди “Е”.

Розпізнати шкідливі продукти іноді буває до смішного просто – яскраво-червоне морозиво з ніби-то полуничним наповнювачем. Насправді ж яскраві природні кольори моркви, буряка чи вишні у поєднанні з іншими компонентами дають пастельні тони з притаманними їм відтінками. Все інше – суцільні барвники.

У стандартному споживчому кошику українця обов‘язково мають бути м‘ясні вироби – ковбаса, сардельки чи сосиски. Спокушає гарний свіжий вигляд ковбаси? Тоді шукай на упаковці Е128 (штучний червоний барвник 2G), який додає м‘ясу «рожевого» ефекту і разом з тим вважається канцерогенною речовиною, що призводить до розвитку деяких видів пухлин.

Хочеться солодощів та мармеладу? Тоді вам поталанить зустріти у їх складі тартразин Е102 (штучний жовтий барвник), який допомагає цукеркам, морозиву та солодким напоям набувати червоного та жовтого кольорів, а за сумісництвом викликає харчову алергію. Взагалі, серед усіх закодованих додатків не перелічити тих, які мають наслідки у формі різного виду алергій.

Надзвичайно шкідливим кодом першої групи є код Е127 (штучний червоний барвник еритрозин), який має токсичну дію, провокуючи тим самим захворювання щитовидної залози.

Аналізуючи другу групу кодів-консервантів, варто зазначити, що деякі виробники вдаються до хитрощів і замість прописування певних кодів вказують на етикетці просто відповідну назву, яка, звичайно, простому споживачу навряд чи щось скаже. Е250 та Е251 – сумнозвісні нітрити та нітрати калію, які за численними дослідженнями медиків викликають алергічні та запальні реакції, головний біль, печінкові болі та роздратованість. Незважаючи на численні перестороги та рекомендації про заборону використання цієї харчової добавки, вона досі маячить на кожній другій упаковці.

Людям з хворобами печінки, кишківника, з дисбактеріозом, холециститом рекомендуєтся виключити з раціону продукти, що містять Е250, Е251 та Е252 (нітрат калія). В таких людей частина нітратів, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, перетворюється на більш токсичні нітрити, які в свою чергу, утворюють досить сильні канцерогени – нітрозоаміни.

Дія консервантів подібна на дію антибіотиків. Вони викликають загибель живих організмів (бактерій), що на довший час зберігає продукт від псування. Людина складається з величезної кількості найрізноманітніших клітин і має більшу масу (в порівнянні з бактеріями), тому вона не гине від вживання консерванту (в деяких випадках ще й тому, що соляна кислота, що міститься в шлунку, частково руйнує консервант).


Харчові добавки нова презентація скачати безкоштовно у форматі ppt
Скачати (2мб)

Харчові добавки нова презентація
Загальний розмір: 2мб
Загальні дані: Додано:12.12.2015, Переглядів:997, Категорія:Презентації
Скачали: 159 раз
Схожі Презентації:
Рекомендуєм:
Комментарі до файлу скачати ppt Харчові добавки нова презентація повна версія безкоштовно
avatar
Пошук
Категорії
Навігація

Замовити файл(безкоштовно)

Топ

Написати нам/Авторські права/Мобільна версія

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0