abuse Правовласникам-(Abuse) Топ
MENU
Популярні в Освіта
Ми в ВК
Шановний користувач рекомендуємо вам Зареєструватись! Користувачі сайту не бачуть реклами
Головна » Файли » Освіта » Презентації

Скачати Календар ацтеків презентація

Календар ацтеків презентація
Скачати
Рейтинг:
0.0
Поділитися:

У повсякденному житті ацтеки користувалися календарем, заснованим на сонячному році, в якому було 365 днів. Рік було поділено на 18 місяців, в кожному з яких було по 20 днів, залишалося ще 5 днів, званих «порожніми» (немонтеми), які вважалися нещасливими. Його було успадковано від тольтеків. Ацтеки знали справжню тривалість року, є відомості, що поправка проводилася шляхом додавання шостого «порожнього» дня кожні 4 роки.

Рік отримав назву того дня по Священному календар, в якому він починався,. Назви місяців відображали, що сонячний календар був основою як сільськогосподарського, так і ритуального року: 1) Затримка Води (Атлькауало). Покровитель: Тлалок, Чальчіутлікуе. Ритуали. Жертвопринесення дітей водним божествам.

2) Білування Людини (Тлакашипеуаліцтлі). Покровитель: Шіпе-Тотек . Ритуали. Жертвопринесення воїнів; танок жерця зі шкірою, здертою з жертв.

3) Мале Бдіння (Тосостонтлі). Покровитель: Коатлікуе, Тлалок. Ритуали. Поховання шкіри жертв, жертвоприношення дітей.

4) Велике Бдіння (Уейтосостлі). Покровитель: Сінтеотль, Чікомекоатль. Ритуали. Благословення нової кукурудзи; жертвоприношення дівчини.

5) Посуха (Тошкатль). Покровитель: Тецкатліпока, Уїцилопочтлі. Ритуали. Жертвопринесення персонификаций богів.

6) Поїдання бобової каші (Ецалькуалістлі). Покровитель: Тлалок. Ритуали. Ритуальне удушення людей-персонифікацій водних божеств; ритуальні обмивання і танці.

7) Мале свята на честь богів (Текуілуітонтлі). Покровитель: Шуішточіуатль, Шочіпіллі. Ритуали. Жертвопринесення людей-персонифікацій богів; церемонія солеварів.

8) Велике свята на честь богів (Уейтекуіутль). Покровитель: Шілонен. Ритуали. Свято богині молодої кукурудзи; роздавання знатю подарунки та їжу простолюдинам.

9) Принесення квітів (Тлашочімако). Покровитель: Уїцилопочтлі. Ритуали. Всі зображення богів прикрашаються квітковими гірляндами. Бенкет з кукурудзяними коржиками та індичкою.

10) Дозрівання фруктів (Шокотлуеці). Покровитель: Шіутекутлі. Ритуали. Спалення жертв для богів вогню.

11) Місяць збирання (Очпаністлі). Покровитель: Тласольтеотль. Ритуали. Підмітання будинків, відновлення доріг; ігрові битви.

12) Повернення богів (Теотлеко). Покровитель: Тецкатліпока. Ритуали. Привітальні церемонії на честь повернення богів на землю; ритуальне сп'яніння, вогненні жертвопринесення.

13) Свято гір (Тепеіуітль). Покровитель: Тлалок. Ритуали. Церемонії, присвячені богам гірських дощів; людські жертвоприношення і ритуальний канібалізм.

14) Птах Кечоллі (Кечоллі). Покровитель: Мішкоатль-Камаштлі. Ритуали. Пост і подальше ритуальне полювання; жертвоприношення здобичіі ритуальний бенкет.

15) Підняття прапорів з пір'ям (Панкецалістлі). Покровитель: Уїцилопочтлі. Ритуали. Будинки та плодові дерева прикрашають паперовими прапорами; процесія; масові жертвопринесення.

16) Падіння вод (Атемостлі). Покровитель: Тлалок. Ритуали. Свято на честь водних богів; жертвоприношення дітей і рабів.

17) Холодна погода (Тітітль). Покровитель: Іламатекутлі. Ритуали. Магічні ритуали для викликання дощу; побивание жінок мішками з соломою, щоб ті плакали.

18) Врожай (Іскаллі). Покровитель: Шіутекутлі. Ритуали. Спорудження фігур богів з амарантового тіста; бенкет з тамалес і рослинами.

Найбільш химерні назви взяті з щомісячних святкувань і церемоній, решта демонструють заклопотаність селян зміною пір року, врожаєм і, понад усе, дощами, були постійним нагадуванням про те, що навіть у високогірній Мексиці посуха і голод були постійним ризиком. Саагун відзначав, що навіть в XVI ст ацтекський рік починався 2 лютого за григоріанським календарем.

«Порожні» дні були часом поганих ознак. Ацтеки не наважувались робити що-небудь в ці дні. Особливо вони намагалися уникати сварок, не проводилося жодних святкувань і не укладалися важливі угоди.


Календар ацтеків презентація скачати безкоштовно у форматі ppt
Скачати (2мб)

Календар ацтеків презентація
Загальний розмір: 2мб
Загальні дані: Додано:20.01.2016, Переглядів:215, Категорія:Презентації
Скачали: 74 раз
Схожі Презентації:
Рекомендуєм:
Комментарі до файлу скачати ppt Календар ацтеків презентація повна версія безкоштовно
avatar
Пошук
Категорії
Навігація

Замовити файл(безкоштовно)

Топ

Написати нам/Авторські права/Мобільна версія

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0