abuse Правовласникам-(Abuse) Топ
MENU
Популярні в Освіта
Ми в ВК
Шановний користувач рекомендуємо вам Зареєструватись! Користувачі сайту не бачуть реклами
Головна » Файли » Освіта » Презентації

Скачати Готичний стиль. Презентація

Готичний стиль. Презентація
Скачати
Рейтинг:
5.0
Поділитися:

Готичний стиль, іноді називається стилем художнім, є завершальною щаблем у розвитку мистецтва середньовіччя в країнах Центральної, Західної і почасти Східної Європи. Термін «готика» ввели в епоху Відродження як зневажливого позначення всього архітектурного мистецтва середньовіччя, яке вважали воістину «варварським».

Собор Лас-Лахас. Колумбія.
Собор Лас-Лахас. Колумбія.
Для готичного стилю характерні риси символіко-алегоричними типу мислення і умовностей художньої мови. Верховенство архітектури і традиційні типи споруд готика успадкувала від романського стилю. Особливе місце в готичному мистецтві займав собор, являвший собою найвищий зразок архітектурного синтезу з живописом і скульптурними віяннями. Простір такого собору було непорівнянне з людиною - вертикалі його склепінь і веж, підпорядкування скульптур динамічності архітектурних ритмів і різнобарвне сяйво вітражів на віруючих діяли принадно.

Собор в Реймсі.
Собор в Реймсі.
Розвиток готичного мистецтва відображало і ключові зміни в побудові середньовічного суспільства - початок утворення централізованих держав, зростання і зміцнення мегаполісів, висування сил знаті, а також придворних і лицарських кіл. Тут інтенсивний розвиток отримує цивільна архітектура і містобудування. Архітектурні ансамблі міст включали в себе світські і культові будівлі, мости, зміцнення і колодязі. Найчастіше головну площу міста обстраивавшиеся будинки з аркадами, де нижні поверхи займали торгові і складські приміщення. І саме від площі розходилися всі основні вулиці з вузькими фасадами двох або триповерхових будинків, прикрашених високими фронтонами. Міста обволікали потужні стіни з проїзними вежами. Феодальні і королівські замки поступово перевтілювалися в найскладніші комплекси палацових, кріпаків і культових споруд. У центрі міста, як правило, розташовувався собор або замок, який і ставав серцем міського життя.

Міланський кафедральний собор.
Міланський кафедральний собор.
  Складна, але смілива каркасна конструкція собору готичного періоду, яка втілювала тріумф сміливої ​​думки архітектора, дозволила перевершити масивність романських споруд, полегшуючи склепіння і стіни і створюючи динамічну цілісність внутрішнього простору. Застосовуючи каркас, стіни перестали бути несучими елементами будівель. Складалося враження, що стін немає зовсім. Стрілчасті склепіння перевершували напівциркульні через свою варіабельності, конструктивно випереджаючи за багатьма позиціями.

 Саме в готиці приходить ускладнення і збагачення співзвучності мистецтв, розширення сюжетної системи, де відображалося середньовічне світогляд. Виникає інтерес до реальних форм природи, до почуттів і фізичну красу людини, нову інтерпретацію отримує тема материнства, мучеництва, страждання моральності і жертовної стійкості людини. У готичному стилі архітектури органічно переплітаються трагічні афекти з ліризмом, соціальна сатира з духовної височиною, фольклор з фантастичним гротеском і гострота життєвих спостережень.


Готичний стиль. Презентація скачати безкоштовно у форматі ппт
Скачати (2мб)

Готичний стиль. Презентація
Загальний розмір: 2мб
Загальні дані: Додано:07.09.2016, Переглядів:557, Категорія:Презентації
Скачали: 107 раз
Схожі Презентації:
Рекомендуєм:
Комментарі до файлу скачати ппт Готичний стиль. Презентація повна версія безкоштовно
avatar
Пошук
Категорії
Навігація

Замовити файл(безкоштовно)

Топ

Написати нам/Авторські права/Мобільна версія

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0