abuse Правовласникам-(Abuse) Топ
MENU
Популярні в Освіта
Ми в ВК
Шановний користувач рекомендуємо вам Зареєструватись! Користувачі сайту не бачуть реклами
Головна » Файли » Освіта » Презентації

Скачати Біогеоценоз. Презентація 2016

Біогеоценоз. Презентація 2016
Скачати
Рейтинг:
0.0
Поділитися:

Біогеоценоз - це історично сформоване співтовариство організмів різних видів (біоценоз), тісно пов'язаних між собою і з навколишнім їх неживою природою (біотоп) обміном речовин і енергії (рис. 1 і 2).

Біогеоценоз просторово обмежений і щодо однорідний як за видовим складом живих істот, так і за комплексом абіотичних факторів.

Постійне надходження сонячної енергії визначає його існування в якості цілісної системи.

Провідна активна роль в процесах взаємодії компонентів екосистеми належить живим істотам, т. Е. Біоценозу. Функціонально вони тут поділяються на три групи - продуцентів, консументів і редуцентов, що знаходяться в тісній взаємодії один з одним і з неживою природою (біотопом) і об'єднаних харчовими зв'язками.

Продуценти складають групу автотрофніорганізмів, які, споживаючи мінеральні речовини з біотопу і енергію сонячного світла, створюють первинні органічні речовини. До цієї групи належать рослини і деякі бактерії.

Гетеротрофи - гетеротрофні організми, які використовують готові органічні речовини (у вигляді їжі) як джерело енергії і речовин, необхідних для їх життєдіяльності. До них належать майже всі тварини, деякі (паразитичні) гриби і бактерії, а також рослини-хижаки і рослини-паразити.

Редуценти - це організми, які розкладають залишки відмерлих організмів, що розщеплюють органічні речовини до неорганічних і повертають тим самим в біотоп мінеральні речовини, які були «вилучені» продуцентами. Наприклад, такі деякі види бактерій і одноклітинних грибів.

Харчові відносини між трьома названими компонентами біогеоценозу визначають всю його «економіку»: потоки енергії і круговорот речовин. Продуценти, поглинаючи мінеральні речовини і вловлюючи сонячну енергію, створюють органічні речовини, з яких будується їх тіло (сонячна енергія, таким чином, перетворюється на енергію хімічних зв'язків). Гетеротрофи, поїдаючи продуцентів і один одного (рослиноїдні, хижі, паразитичні організми), розщеплюють органічні речовини їжі, використовуючи їх і вивільняється енергію для побудови власного тіла і забезпечення життєдіяльності (рис. 3 і 4). Нарешті, редуценти, розкладаючи органічні речовини мертвих організмів і добуваючи необхідні їм матеріали і енергію, забезпечують повернення неорганічних речовин в біотоп.


Біогеоценоз. Презентація 2016 скачати безкоштовно у форматі ppt
Скачати (2mb)

Біогеоценоз. Презентація 2016
Загальний розмір: 2mb
Загальні дані: Додано:12.09.2016, Переглядів:179, Категорія:Презентації
Скачали: 55 раз
Схожі Презентації:
Рекомендуєм:
Комментарі до файлу скачати ppt Біогеоценоз. Презентація 2016 повна версія безкоштовно
avatar
Пошук
Категорії
Навігація

Замовити файл(безкоштовно)

Топ

Написати нам/Авторські права/Мобільна версія

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0