abuse Правовласникам-(Abuse) Топ
MENU
Популярні в Освіта
Ми в ВК
Сподобався сайт? Додайте в закладки комбінацією клавіш Ctrl+D
Головна » Файли » Освіта » Конспекти

Скачати Уникнення небезпеки в крим інальних ситуаціях пограбування , шантажу, нападу. Захист від релігійних сект. Основи самозахист

Уникнення небезпеки в крим інальних ситуаціях пограбування , шантажу, нападу. Захист від релігійних сект. Основи самозахист
Скачати
Рейтинг:
0.0
Поділитися:


Урок № 11
Тема. Уникнення небезпеки в крим інальних ситуаціях пограбування , шантажу, нападу. Захист від релігійних сект. Основи самозахисту в кримінальних ситуа ціях та його межі. Правова відповідальність неповнолітніх.
 
Практична робота. Моделювання ситуа ції уникнення нападу і по грабування
Цілі
освітні: охарактеризувати соціальні небезпеки в місцях проживання, причини асоціальної поведінки людей; сформувати знання про основні способи уникнення пограбування, шантажу, нападу, потрапляння в релігійні секти й асоціальні угруповання; ознайомити з нормами відповідальності за злочини та правову відповідальність підлітків; сформувати поняття про роль органів охорони правопорядку; познайомити з основами законодавства щодо межі самозахисту в криміногенній ситуації;
розвивальні: розвивати застосування контролю та самоконтролю, оцінювання дії, уміння розуміти послідовність та причинно-наслідкові зв’язки; відпрацювати алгоритми необхідних дій у небезпечних соціальних ситуаціях;
виховні: виховувати відповідальне та свідоме ставлення до вибору дій у конкретній ситуації.
Тип уроку: комбінований.
Основні терміни і поняття: «небезпечні соціальні ситуації», «релігійні секти», «самозахист та його межі», «правова відповідальність підлітків».
Міжпредметні зв’язки: правознавство, психологія, релігієзнавство.
Наочність: схеми, таблиці, малюнки.
Обладнання: 1. Основи здоров’я: Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О. В. Тагліна, І. Ю. Кузьміна.— Х. : Веста, 2008. — 160 с. : іл. 2. Тагліна О. В. Основи здоров’я. Робочий зошит. 8 клас.— Х. : Веста, 2007.— 64 с.
Девіз уроку: «Що користі в тім, що ти багато чого знав, якщо ти не вмів застосовувати твої знання до твоїх потреб» (Ф. Петрарка).
Хід уроку
І. Організаційний етап
1. Привітання учнів, створення позитивного настрою
2. Перевірка готовності до уроку, наявності виконаного домашнього завдання
ІІ. Усебічна перевірка ступеня засвоєння змісту навчального матеріалу
1. Перевірка домашнього завдання
2. Фронтальна бесіда
— Що називається екологічною безпекою?
— Що називають екологічною небезпекою?
— Які екологічні проблеми в нашому регіоні?
— Законодавство про екологічну безпеку.
— Наведіть класифікацію вражаючих факторів.
ІІІ. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу
Розповідь учителя
— Злочинність — ще одна з гострих соціальних проблем сучасності. Кількість зареєстрованих у світі злочинів у середньому зростає на 5 % щороку. Але останнім часом особливо швидко зростає частка таких, що належать до категорії тяжких (убивства, насильства тощо).
 
Як свідчить статистика, злочинність в Україні набула неабиякого поширення. В умовах економічної кризи, нерівномірності суспільного розвитку, різкого спаду рівня життя, значних прогалин у законодавстві та інших негативних чинників статистика свідчить про збільшення кількості злочинів.
 
ІV. Постановка пізнавального завдання
Бесіда
— Що робити, якщо на вас напали? нав’язливо пропонують взяти участь у вуличній грі? увійти до релігійної секти?
 
V. Засвоєння нових знань і способів дій
Робота в групах за підручником або за окремо наданими текстами
1. Що називається самообороною? Які її межі?
2. Як поводитись, якщо на вас нападає собака?
3. Як поводитись, якщо вас залучають до вуличних ігор або до релігійної секти?
4. Правова відповідальність неповнолітніх (Див. додаток на с 72).
 
VІ. Первинна перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу
1. Повідомлення учнів, корекція знань учителем
Доповідь результатів роботи в групах.
2. Ситуаційні задачі
1) Вам подзвонили про телефону й ображають нецензурною лексикою, шантажують. Які ваші дії?
 
Відповідь
Алгоритм дій:
• подзвоніть з іншого телефону (наприклад, від сусідів, подруги) на телефонний вузол, повідомте причину дзвінка, свої адресу та номер телефону, свої П.І.Б.;
• напишіть заяву на ім’я начальника відділку міліції для вжиття заходів;
• намагайтесь якомога довше говорити по телефону, запишіть розмову на касету, дайте послухати її свідкам (сусідам);
• міліція за запитом на телефонний вузол одержить усі дані зловмисника й уживатиме заходів покарання згідно з вашою заявою.
2) 17-річний Оборський вступив у банду й у її складі вчинив кілька нападів на інкасаторів, під час яких двох із них було вбито і викрадено грошей на суму, яка становила особливо великий розмір. Оборського засуджено за бандитизм. Чи правильно вирішено справу?
 
Відповідь
Кримінальна відповідальність згідно з ч. 1 ст. 10 наступає з 16 років, а Оборському виповнилось 17 років на час скоєння злочину і він входив у склад банди (ст. 69). Справу вирішено правильно.
VІІ. Фізкультхвилинка
VІІІ . Закріплення знань і способів дій, самоперевірка знань
Практична робота. Моделювання ситуації уникнення нападу і пограбування
Заповнення таблиці та обговорення ситуацій.
Ситуації Ваші дії
Складіть найбезпечніший маршрут від будинку до школи. Поясніть, чому Ви вирішили, що сааме він є безпечним
Запишіть, яких правил Ви будете дотримуватися, якщо повертатиметеся додому пізно
Як Ви будете поводитися, якщо Вас переслідуватимуть?
Як Ви будете поводитися, якщо хтось застосовуватиме до Вас силу або погрожуватиме зробити це?
ІХ. Узагальнення і систематизація знань
Читання з коментарем підручника
1. Щоб никнути нападу…
2. Щоб уникнути кримінальних ситуацій на вулиці…
 
Х. Рефлексія
Гра «Так» — «Ні»
На запитання вчителя учні «відповідають» діями: «так» — учні плескають у долоні, «ні» — тупотять ногами.
• гроші та цінні речі тримайте при собі;
• гроші та документи можна лишати в кишенях пальто, якщо повісити пальто на вішалку в кафе;
• не відчиняйте двері незнайомій людині (або тримайте двері на ланцюжку);
• не можна відчиняти двері сантехнікам, службовцям газопостачання, електромережі і навіть співробітникам міліції;
• якщо у вас із собою багато грошей, їх слід всім показувати, щоб вас поважали;
• у переповнену речами сумку гаманець із грошима слід класти зверху;
• ніколи не носіть разом гроші і документи;
• повертаючись додому пізно ввечері, намагайтеся йти по коротшому маршруту, навіть якщо вулиці й провулки погано освітлені;
• ніколи не сідайте в машину до незнайомих людей;
• якщо на вас напали, кричіть якомога сильніше або розбийте скло найближчого помешкання чи магазину.
ХІ. Підбиття підсумків
Повідомлення вчителя
1. Аргументоване виставлення оцінок.
2. Загальні зауваження щодо роботи груп, класу на уроці.
ХІІ. Інформація про домашнє завдання
Читати § 10.
Підготувати доповідь (презентацію) «Карний кодекс України про кримінальну відповідальність неповнолітніх»


Уникнення небезпеки в крим інальних ситуаціях пограбування , шантажу, нападу. Захист від релігійних сект. Основи самозахист скачати безкоштовно у форматі
Скачати ()

Уникнення небезпеки в крим інальних ситуаціях пограбування , шантажу, нападу. Захист від релігійних сект. Основи самозахист
Загальний розмір:
Загальні дані: Додано:02.12.2015, Переглядів:547, Категорія:Конспекти
Скачали: 0 раз
Схожі Конспекти:
Рекомендуєм:
Комментарі до файлу скачати Уникнення небезпеки в крим інальних ситуаціях пограбування , шантажу, нападу. Захист від релігійних сект. Основи самозахист повна версія безкоштовно
avatar
Пошук
Категорії
Навігація

Замовити файл(безкоштовно)

Топ

Написати нам/Авторські права/Мобільна версія

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0